31 درصد از گوشی های هوشمند فروخته شده در آمریکا تا پیش از تعطیلات سال نو میلادی آیفون بوده اند

آمار و ارقام این واقعیت را نشان می دهد که سه مدل آیفون 7، آیفون 7 پلاس و آیفون 6 اس هر سه توانستند تا ماه نوامبر و تا پیش از شروع فصل تعطیلات و آغاز سال نو میلادی، لقب پر فروش ترین گوشی های هوشمند امریکا را از آن خود کنند.

براساس داده هایی که توسط Kantar Worldpanel اعلام شده، این سه مدل آیفون حدود 31.3 درصد از گوشی هایی که کاربران برای هدیه دادن به دوستان و آشنایان خود خریداری بودند را تشکیل دادند، در حالی که سامسونگ در مدت سه ماه حدوداً 28.9 درصد از توجه مشتریان را به سمت خرید محصولات خود بکشاند.

در همین بازه زمانی سه ماهه، سیستم عامل iOS توانست با رشد 6.4 درصدی، به سهم 43.5 درصدی از مجموع کل سهم بازار تلفن های هوشمند دست یابد. به طبع آن اندروید نیز در همین مدت شاهد افت 5.1 درصد بوده اما باز هم با مالکیت 55.3 درصدی خود، در رتبه بالاتری از دیگر رقبا قرار گرفته است.

 

Feature2

 

داده های Kantar نشان می دهد که در بازه ماه های سپتامبر تا نوامبر، به جز افت جزیی در کشورهایی مثل آلمان و چین، سیستم عامل iOS اپل در بیشتر نواحی جهان شاهد همه گیرتر شدن استفاده بوده است. در مجموع سال 2016 یکی از سال های رکورد زدن iOS بود چرا که مثلاً در نواحی نظیر بریتانیای کبیر با رشد 9.1 درصد به درصد تملک 48.3 درصد در آن بخش از کره زمین دست یافته است. در مجموع هر دو سیستم عامل های اندروید و آی او اس در بیشتر کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و بریتانیایی کبیر، به لطف افت و کاهش استفاده از ویندور موبایل شاهد پیشرفت قابل توجهی بوده اند.

با وجود افت 5.4 درصدی فروش سیستم عامل آی او اس در کشور چین نسبت به مدت مشابه سال قبل، Kantar اعلام کرده که اپل باز هم رشد کرده و با عرضه آیفون 7، فروش سه ماهه نهایی سال 2016 این شرکت شاهد افزایش بوده. به همین علت بود که آیفون 7 توانست پرفروش ترین دستگاه در میان کاربران چینی بشود.

 

Feature3

 

اپل سال 2016 در مجموع موفق به فروش 207 میلیون دستگاه آیفون شد که نسبت به مدت مشابه و در مقایسه با 236 میلیون آیفون فروخته شده در سال 2015 کمی نگران کننده بود. اما بسیاری امیدوارند که سال 2017 و همزمان با عرضه آیفون 8 که به کلی دگرگون خواهد شد، بتواند سال پر در آمدی برای این غول کوپرتینویی باشد.