امسال آیفون XS Max با دوربین سه لنزی و آیفون XS و XS با دوربین های دو لنزی ساخته می شوند

براساس تازه ترین گزارش وال استریت ژورنال در سال جاری باز هم شاهد عرضه سه مدل آیفون جدید خواهیم بود که هر یک قرار است دستخوش تغییراتی بشوند. در این گزارش گفته شده که آیفون XS Max با یک مدل جدید که دوربین آن سه عدد عدسی دارد جایگزین می شود و سایر مدل ها که آیفون XS و XR هستند، با دوربین های دو لنزی و به مانند قبل به ترتیب با نمایشگرهای اولد و ال سی دی روانه بازار می شوند.

کمی قبل تر نیز از زبان تحلیل گر اخبار اپلی آقای مینگ چی کو مطرح شده بود که فقط یکی از آیفون های سال 2019 شرکت اپل به دوربین با سه عدد لنز مجهز می شود و منطقیست که گران ترین آیفون ها یعنی آیفون 10 اس مکس، برای در اختیار داشتن چنین قابلیت خاصی انتخاب شود.

 

 

عدسی سوم برای دوربین این محصول باعث می شود تا قابلیت های بیشتری مثل سنجش سه بعدی پیشرفته تر، زوم اپتیکال بهینه سازی شده و همچنین تصویر برداری بهتر در نور کم به این گوشی هوشمند افزوده شود.

اگر نسل جدید آیفون XS Max تنها محصول سه لنزی اپل در سال میلادی جاری باشد باعث می شود تا اختلاف مابین این گوشی هوشمند و مدل 5.8 اینچی به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا کند. در حال حاضر ابعاد نمایشگر اصلی ترین وجه تمایز میان آیفون XS و XS Max می باشد.

این گزارش در حقیقت اولین خبر غیر رسمی از دو لنزی شدن مدل 2019 آیفون XR است. در حال حاضر آیفون XR با قیمت حدودا 749 دلاری به فروش می رسد و دو لنزی شدن دوربین آن یا باعث گران تر شدنش می شود یا اینکه اپل را برای حفظ قیمت سال قبل آن مجبور به پایین آوردن حاشیه سودش می کند.

 

 

حذف 3D Touch از هر سه مدل آیفون جدید نکته دیگری است که این گزارش به آن اشاره شده است. گفته می شود قابلیت Haptic Touch که در حال حاضر در آیفون XR وجود دارد قرار است به دو مدل آیفون گران قیمت تر نیز راه پیدا کند.

هنوز مشخص نیست که اپل چه زمانی استفاده از پنل های نمایشگر ال سی دی را به کلی کنار خواهد گذاشت. عده ای 2018 را سال پایان استفاده این شرکت از پنل های قدیمی تر می دانند و عده دیگر نیز بر این باور هستند که آیفون ها از سال 2020 با پنل های OLED تولید می شوند.