دوربین سه گانه از سال 2019 و دوربین مجهز به لیزر سه بعدی از سال 2020 در آیفون ها استفاده می شود

به گزارش بلومبرگ شرکت اپل در نظر دارد تا از سال 2019 به سمت استفاده از آیفون هایی که دوربینشان سه عدد عدسی دارد برود. به مانند گزارش چند روز گذشته وال استریت ژورنال، بلومبرگ هم معتقد است که از سال 2019 نسل جدید آیفون XS Max با دوربین سه گانه و دو مدل کوچک تر دیگر یعنی آیفون XS و آیفون XR با دوربین های دو گانه روانه بازار می شوند. عدسی سوم می تواند میدان دید، برد بزرگنمایی و همچنین تعداد پیکسل ها را در حین عکس برداری ارتقا دهد.

احتمالا اپل مشغول کار بر روی ویژگی تازه ای است که این تعداد پیکسل اضافه شده به تصویر نهایی را برای اهدافی همچون ترمیم خودکار عکس و فیلم استفاده کند. به عنوان مثال اگر سوژه ای از عکس مورد نظر جا مانده باشد از این طریق در تصور گنجانده می شود. همچنین یک نسخه تازه و ارتقا یافته از تصاویر Live نیز در دست توسعه است و می تواند طول ویدیوهای اینچنینی را تا 6 ثانیه افزایش دهد.

 

 

در ادامه گزارش عنوان شده اپل در حال حاضر مشغول آزمایش USB-C بر روی آیفون هایی است که برای عرضه در سال جاری در درست طراحی هستند. برای قلب تپنده آن نیز تراشه بروزرسانی رسانی شده سری A در درست بررسی است و حسگر فیس آیدی هم جزو مواردی است که امسال دستخوش تغییرات جزیی خواهد شد. همه این تغییرات به گونه ای ایجاد می شود که ظاهر کلی آیفون با نسل قبلی یکی باشد.

موارد بالا همگی تغییراتی هستند که برای سال 2019 تعریف شده اند اما از سال 2020 داستان کمی جذاب تر می شود و نقش فناوری واقعیت افزوده در آیفون ها به میزان قابل توجهی پر رنگ تر خواهد شد. بر اساس گزارش بلومبرگ شرکت اپل به زودی از فناوری جاه طلبانه ای که نام آن ToF است رونمایی می کند.

این فناوری که به لطف اشعه لیزر طراحی شده می تواند با افزوده شدن به دوربین آیفون، با پرتاب کردن و برخورد لیزر به شی مورد نظر، داده هایی را جمع آوری می کند که به ساخت یک تصویر سه بعدی از محیط اطراف منجر می شود. این فناوری به آیفون درک درستی از عمق اشیا داده و در جایگذاری اشیا مجازی کمک شایانی خواهد کرد. علاوه بر این تصاویر ثبت شده نیز با عمق دقیق تری ثبت می شوند.

 

 

دوربین TrueDepth جلویی آیفون با توجه به اینکه در حال حاضل به جای لیزر از اشعه مادون قرمز برای تشخیص چهره کاربر استفاده می کند، بردی در حدود 25 الی 50 سانتی متری دارد. شرکت سونی قرار است تامین کننده لیزرهای مورد نیاز برای سیستم تصویر برداری آیفون های سال 2020 باشد و برد تشخیص عمق آن را به حدود 4.5 متر ارتقا خواهد داد.

احتمالا تا پیش از معرفی آیفون های سال 2020 تا ماه سپتامبر آن سال، نشانه های استفاده از دوربین سه بعدی برای آیفون ها را ابتدا در آیپد پرو که چندین ماه زودتر در فصل بهار رونمایی می شود شاهد باشیم.

یک نظر درباره “دوربین سه گانه از سال 2019 و دوربین مجهز به لیزر سه بعدی از سال 2020 در آیفون ها استفاده می شود